TÖREN KORDONLARI

Tören kordonları dünyadaki tüm silahlı kuvvetlerde ve askeri kuruluşlarda standarttır. Bununla birlikte, birimlere bağlı olarak yalnızca birkaç detay değişebilmektedir. Raff Military Textile olarak standart olanlar ile birlikte spesifik şartları da karşılayan tüm askeri tören kordonlarını, resmi üniformaların şıklığını tamamlayacak şekilde üretmekteyiz.

Tören Kordonları Nasıl Kullanılır?

Tören kordonları üretiminde standart olarak kullanılan tel gümüş veya altın renkte olmaktadır. Elbette renkleri zaman zaman farklılık gösterebilmektedir. Sadece mavi veya beyaz değil, askeri teşkilatın gerektirdiği özelliklere bağlı olarak diğer renkler de kullanılabilmektedir. Raff Military Textile olarak her ürünümüzde olduğu gibi tören kordonları için de kişiselleştirme seçeneği mevcuttur.

Genellikle 2 farklı renkte ordularda bulunan mavi veya beyaz tören kordonlarını, askeri personeller giydikleri kıyafetin rengini temel alarak kullanmaktadır. Üniforma siyahsa tören kordonunun öne çıkacak bir renge sahip olması gerekir, bu nedenle beyaz, gümüş veya altın renkli kordonlar tercih edilebilir. Üniforma açık renkliyse tören kordonlarının rengi daha koyu tercih edilmelidir. Askeri tören kordonları omuz hizasına denk gelecek şekilde kola geçirilerek kullanılır. Bazı ülkelerde kordonlar sol omuza, diğer ülkelerde ise sağ omuza takılır. Buna ek olarak pelerin altına, omuz üzerinden geçtikten sonra tören üniformalarının düğmelerine bağlanarak sabitlenir.

Tören Kordonları Üreticisi

Raff Military Textile, 50 yılı aşkın bir süredir askeri tekstil alanında faaliyet göstermektedir. Firmamız bugün Türkiye’nin en büyük askeri tekstil üreticilerinden biri haline gelmiştir. Polis kuvvetleri de dahil olmak üzere askeri ekipman endüstrisinde hatırı sayılır başarılar elde etmiştir. Orta Doğu, Afrika, Türki Cumhuriyetler, Balkanlar ve Latin Amerika olmak üzere dünyanın bir çok bölgesine ürünlerini ulaştırmıştır. Aynı zamanda tüm ülkelerin resmi yönetmeliklerine sadık kalarak %100 müşteri memnuniyeti sağlamıştır.

Tören kordonları, askeri personeller kadar silahlı kuvvetlerin üst düzey subayları tarafından da kullanılmaktadır. Bu nedenle firmamız, tören kordonlarında geniş bir ürün portföyü sunmaktadır. Ürünlerimizde renk, boyut, malzeme çeşitliliği de oldukça geniştir. Malzeme olarak aşınma ve yıkanmaya karşı direnci son derece yüksek olan %100 polyester iplikler tercih edilmektedir. Kordonların omuz hizasından cilde temas etmesi de düşünülerek ipliklerin antibakteriyel özellikte olmasına da önem verilmektedir.

Merkezimiz ve tek ofisimiz İstanbul, Türkiye’de bulunmaktadır. Ofisimiz Pazartesiden cumaya, sabah 9’dan akşam 6’ya kadar hizmetinizdedir. Tüm ürünlerimiz, tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılamak için özelleştirilebilir. Ürünlerimizi ofisimize gelerek yakından inceleyebilir, bununla birlikte daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizimle WhatsApp hattımız üzerinden anında iletişime geçebilirsiniz. Satış temsilcilerimiz tüm sorularınızı yanıtlayacak ve sipariş başlangıcından teslimat sürecine kadar size rehberlik edecektir.