ASKERİ ÇADIR

Askeri çadırlar, kamp yapmak isteyen askeri personellerin olmazsa olmazları arasındadır. Çadırlar içinde bulundukları eşyaları, kişileri korumaya elverişli olmalıdır. Tasarımları da buna uygun yapılmalıdır. Askeri çadırlar korunaklı olduğu için katlanabilme ve her yere monte edilebilmelidir. Askeri çadırlar, bütün hava koşullarına ve her türlü engebeli araziye karşı askerleri koruma görevinde olmalıdır. Askeri çadırlar tüm olumsuzluklara karşı sığınak görevindedirler.

Askeri Çadırların Özellikleri

Raff Military Textile olarak bütün kalite standartlarını olabildiğince sağlamaktayız. Çadırlarımız çok pratiktir, kurulumu sırasında hiçbir zorluk yaşamazsınız. Sağlam ve dayanıklı olmasına rağmen kolayca taşınabilmektedir. Raff Military Textile’ de birbirinden farklı renklerde çadır bulmanız mümkündür. Tek bir standarda ve renge göre üretim yapmamaktayız. Askeri çadırlarımızda genellikle şu üç renkten birini kullanmaktayız : haki veya askeri yeşil, kahverengi ve kum arasındaki bronzluk, kamuflaj deseni – Woodland, Desert Camo, Flecktarn, Mandra, Marpat, CCE. Birçok boyutta ve genişlikte çadır çeşidimiz de mevcuttur. Yüksek kapasitesi sayesinde dilediğiniz eşyayı, malzemeyi içine koymanız mümkündür. Askeriyelerde çadırlar korunak, depo, cephanelik olarak birçok alanda da kullanılmaktadır.

Raff Military Textile’ de askeri çadırları iki iç katmandan üretmekteyiz. Bu katmanlar polietilenden, üst ve alt yüzey katmanları ise alüminyumdan yapılmaktadır. Askeri çadırlarımızın ağırlıkları ise en az 330g/m3’ten başlamaktadır. Çadırların kalınlıklarını 6mm oranlarında ayarlamaktayız. Buna denk olacak şekilde genişlik ölçüleri de 100+1cm şeklindedir. Raff Military Textile olarak sağlam ve dayanıklılığa önem verdiğimiz için güç ve kalite oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı kullanılan malzemelerin mukavemetleri şu şekilde üretilmektedir;

  • Balon folyo yalıtımın uzunluğu 50v+v-0.2’dir.
  • Delinme direnci 450 + -20kPa olmaktadır.
  • Çekme mukavemeti 110 + -10 N olmalıdır.
  • Çözgü ipliklerinin sıklığı en az 6cm olmalıdır.
  • Atkı ipliğinin sıklığı da en az 7cm’dir.
  • Eni en az 140cm tül olup, tülün boyutu da en az 100m olmaktadır.

Korunaklı, sağlam askeri çadırların tek adresi olan Raff Military Textile’ de askerlerin tüm ekipman ve teçhizatlarını da bulmanız mümkündür.