ASKERİ KAZAK

Askeri kazak, soğuk havalarda askeri montların veya parkaların içerisine giyilen soğuk havaya karşı askerleri koruyucu niteliğe sahip bir kıyafettir. Askeriyenin en çok kullandığı ve ihtiyaç duyduğu bir üründür. Her ülkedeki ordunun askeri kazakları farklılık göstermektedir.

Askeri kazaklar bir diğer adıyla subay süveteri diye de bilinmektedir. Askeri personellerin en çok ihtiyaç duydukları ürünler arasındadır. Bu nedenle üstün kalite standartlarına göre tasarlanıp üretilmesi gerekmektedir, üretimimizde bulunan askeri kazaklar görev, eğitim veya savaşlar sırasındaki soğuk havalarda askerlerin en iyi yardımcısıdır.

Askeri Kazakların Özellikleri

Askeri kazaklarımız dokuma ipliklerden üretilmektedir. Raff Military Textile olarak askeri kazaklarımızda kullandığımız malzemeler %50 akrilik, akrilik yün, %80/20 yün, %100 pamuk şeklindedir. Kullanmış olduğumuz kumaşlar ise %50 akrilik ipliklerden üretilmektedir. Bu iplikler sayesinde uzun yıllar boyunca askeri kazaklar dayanıklılık göstermektedir.

Askeri kazak modellerimiz iki farklı modelden üretilmektedir. Yuvarlak yaka bir diğer modelimiz ise V yaka kazaklardır. Askeri kazaklarımızda birden fazla renk seçeneği sunmaktayız. Orduların tercih ettiği kazak renkleri ise genellikle koyu yeşildir. Kazaklarımızın dirsek ve omuz kısımlarında ped desteği sağlanmaktadır. Böylelikle dirseklerin görev sırasında tahriş olma, yaralanma ihtimalleri en aza indirilmektedir. Raff Military Textile olarak ürünlerimizin uzun soluklu kullanılması için çaba göstermekteyiz. Askeri kazaklarımızın üretimini yaparken de en iyi ve en yeni malzemeler, kullanmaktayız.

Raff Military Textile olarak askeri kazak üretiminde tercih ettiğimiz kumaş türü gabardin kumaştır. Gabardin kumaş, sert ve sıkı örgü yapısıyla bilinmektedir. Kalın dokusu olmasından dolayı kış aylarında soğuk havayı geçirmez özelliği mevcuttur. Gabardin kumaşın su itici özelliği sayesinde yağışlı havaya maruz kalan askerler bu sayede ıslanmamaktadır. Askeri kazaklarımız da yünle beraber pamuk iplik kullanılmaktadır. Böylece askerler yumuşak ve sağlam kazakların içinde oldukça rahat edebileceklerdir.

Raff Military Textile olarak büyümeye ve gelişmeye daima önem vermekteyiz. Kullanmış olduğumuz malzemelerin hepsi kaliteli ve dayanıklı malzemelerdir. Bu malzemelerin dayanıklı olması tercih ettiğiniz ürünlerimizin uzun yıllar boyunca kullanmanızı sağlamaktadır. Raff Military Textile’de çeşitli askeri kazakları ve daha birçok kategorimizi web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.