RÜTBELER VE APOLETLER

Ülkelerin ve askeri birimlerin sembolleri olarak ordular için büyük önem taşıyan askeri rütbeler ve askeri apoletler, Raff Military Textile’in kaliteli ve güvenilir üretim garantisiyle hizmetinize sunulmaktadır.

Üretim programımızda yer alan subay üniformaları ve tören kıyafetleri başta olmak üzere her tür askeri üniforma için çok sayıda askeri rütbeler ve askeri apoletler bulunmaktadır. Askeri personellerin törenlerinde, herhangi bir etkinlikte, mitingde veya kutlamaya gittiklerinde genellikle görevleri gereği sahip oldukları tüm rütbe ve apoletleri kullanmayı tercih ederler. Bu özel günler için tercih edilen aksesuarlara mümkün olan en iyi kalite ile üretim sağlamaktayız. Tasarımlarımızda taleplere göre farklı malzeme, desen ve renkler kullanmaktayız. Üretmiş olduğumuz mevcut modelleri ise web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Askeri Rütbeler ve Askeri Apoletler Nasıl Kullanılır?

Askeri rütbeler ve apoletler, askerlerin özellikle askeri törenlerde üniformalarına giydikleri yaygın süslemelerdir. Hem rütbeyi hem de bir ülkeyi temsilen kullanılan bu ürünler silahlı kuvvetlerde belirli bir konumu tanımlamak için kullanılırlar. Rütbe değişmesi ve yükselmesi ordularda sıklıkla yaşanan bir durum olduğundan bu ürünlerin üniforma üzerinde sabit kalması söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle askeri rütbeler ve askeri apoletler küçük kemer köprüleri yardımıyla resmi üniformalara takılıp çıkarılabilecek özellikte üretilmektedir.

Firmamız diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi askeri rütbeler ve askeri apoletlerin üretiminde de çeşitli yöntemler kullanmaktayız. Yaygın olarak kullanılan iki yöntem dikiş ve Velcro’dur. Rütbeler genellikle omuzlara ve üniforma kollarına işlenir. Kullandığımız diğer bir uygulama yöntemi ise “Kaplamalı veya Isıya Duyarlı Kumaşlara Uygulama” olarak adlandırılmaktadır. Servis üyesi rütbe amblemi, havacılık birimi rütbeleri bu teknikle ısıya duyarlı malzemeler üzerine dikilebilir veya bir frekans makinesi ile kaplanabilir. Bu su geçirmez tip, polar, yün, su geçirmez malzemeler, suni deri veya gerçek deri gibi birçok kumaş türü için uygundur. 

Askeri Rütbeler ve Askeri Apoletler Üreticisi

Firmamız askeri rütbeler ve askeri apoletler üretimi ve dağıtımında dünya çapında öne çıkmaktadır. Bu başarımız kullandığımız malzemeler, uzman personeller ve tekstil sektöründeki tecrübemizden kaynaklanmaktadır.

Tören veya kutlamalarda herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına askerler mümkün olan en yüksek kalitede ürünler ile donatılmalıdır. Bu nedenle üstün kalite standartlarında malzemelerle üretimimizi sağlamakta ve sökülme, aşınma, renk solması gibi riskleri en aza indirgemekteyiz. Rütbe ve apolet üretimimizde öncelik olarak Poliüretan malzemeyi tercih etmekteyiz. Poliüretan ürünlere en iyi görünümü ve dayanıklılığı sağladığı için üretimimizde güvenle yer vermekteyiz. Askeri apoletler de ise genellikle altın veya gümüş gibi renklere sahip iplikler tercih etmekteyiz. İstanbul/Güngören’de yer alan ofisimize gelerek üretimini yapmış olduğumuz rütbe ve apolet modellerini yakından inceleyebilir ve satış ekimizden ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.