ASKERİ BOT VE ASKER AYAKKABISI

Günümüz dünyasında askeri bot ve asker ayakkabısı temin etmek isteyen kurumlar, birden çok firma ile iletişim kurmaktadır. Bu durumun en önemli sebebi ülkemizde askeri bot ve asker ayakkabısı üretimini yapan birbirinden farklı onlarca firmanın olmasıdır. Üretim yapan çok sayıda firma varken, müşterilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi seçilen firmanın kaliteli üretim yapması ve güvenilir olmasıdır.

Günümüzde en kaliteli ve en dayanıklı askeri ürünlerin üretimini sağlayan Raff Military Textile firması, 50 yılı aşan bir süredir bu alanda üretim yapmaktadır ve bu alanda önemli bir tecrübeye sahiptir. Raff Military Textile, ihracat odaklı olarak üretimine devam eden bir firmadır. Raff Military Textile yalnızca Türkiye sınırları içerisinde kalmayarak başta Türki cumhuriyetler olmak üzere birçok farklı Balkan ülkesine, Orta Doğu ülkelerinin birçoğuna ve hatta bazı Afrika ülkelerine de askeri bot ve asker ayakkabısı ihracatı yapmaktadır. Dünya üzerinde 3 farklı bölgeye dağıtımı yaparak en temel ilkesi olan müşteri memnuniyetini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir.

Askeri ürünler denildiği zaman genellikle akla ilk olarak askerler tarafından sık sık kullanılan askeri kamuflaj ürünler gelmektedir. Aslında soğuk havalarda askerlerin kendilerini güvenli ve sıcak tutması için askeri kazaklar ya da kalın asker pantolonları maalesef yeterli gelmemektedir. Askeri malzemelerin en önemli parçası olan askeri bot ve asker ayakkabıları ise askerler için adeta hayati bir önem taşımaktadır. Genellikle soğuk bölgelerde ve kış aylarında çok daha fazla ihtiyaç duyulan bot ve ayakkabılar, askerlerin sağlığı açısından büyük bir öneme sahiptir.

Asker botu ya da asker ayakkabısı satın almak isteyen kişi ya da kurumlar kesinlikle işinin ehli, tecrübe sahibi ve insan sağlığına önem veren firmaları tercih etmelidir. Raff Military Textile, insan sağlığını ön planda tutarak her türlü bot ve ayakkabı üretimi yapmaktadır. Firma tarafından üretilmekte olan askeri botlar ve askeri ayakkabılarda her zaman iklim koşullarına dikkat edilir. Botların dayanıklı bir yapıya sahip olması da büyük bir önem arz etmektedir.

Bot ve Ayakkabıların Özellikleri

Askeri botlar sadece tek bir model ya da çeşitten oluşmamaktadır. Botlarda çok farklı özelliklere sahip modeller de üretilmektedir. Üretiminde botların giyileceği iklim şartları, arazi yapısı ve hava şartları oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Kış mevsimi için üretilen botlar son derece dayanıklı, su geçirmeyen ve tabanı kaymaz yapıda olmalıdır. Yaz mevsimi için üretilen botlarda ise ayakların hava alması, terlememesi son derece önemlidir. Bunlara ek olarak hangi mevsim için olursa olsun tabanları her zaman ortopedik olmalıdır.