MEDİKAL KIYAFETLER

Üniforma ile çalışmak, günümüzde birçok meslek grubu için bir gereklilik haline gelmiştir bu nedenle medikal kıyafetlerde sağlık çalışanları tarafından gerekli olan tekstil ürünleri konumundadır. Birçok tekstil firması medikal kıyafetleri üretse de istenen kaliteyi yakalayamamaktadır. Şartnamelere uygun medikal kıyafet üreten tekstil kuruluşlarının sayısı oldukça azdır. Medikal kıyafetlerde en önemli şartların başında anti bakteriyel özellikte olmasına özen gösterilmesidir. Çok uzun yıllardır bu sektörde faaliyet gösteren Raff Military Textile, sağlık personellerine yönelik medikal kıyafetlerin temini konusunda başvurmanız gereken en iyi adres olarak karşınıza çıkmaktadır. Firmamız ürünlerini üretirken en üst kalitede ve anti bakteriyel maddelerden yararlanmaktadır.

Sağlık alanında faaliyet gösteren doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar işleri gereği medikal kıyafetler kullanmaktadır. Bu nedenle medikal alana uygun kıyafetlere ulaşmaya gereksinim duyarlar. Medikal kıyafetler denilince insanların aklına ilk olarak beyaz önlük gelmektedir. Raff Military Textile, sağlık personellerinin kullandığı her türlü üniformanın üretimini en iyi şekilde yapmaktadır. Medikal kıyafetlerin üretimini yaparken de en çok üzerinde durulması gereken konu, prosedürlere uyum gösterilmesi, kaliteli malzemeler kullanılarak üretim yapılması ve insan sağlığına zarar vermemektir. Raff Military Textile, tüm bu prosedürlere uyarak üretimini gerçekleştirmektedir.

Medikal kıyafetlerin başında gelen beyaz önlüklerin birçok farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Yeşil veya mavi renkte medikal kıyafetler tercih edildiği de görülmektedir. Raff Military Textile, yalnızca askeri üniforma üretimiyle sınırlı kalmayarak medikal kıyafetlerin üretimini de tüm çeşitleriyle beraber yapmaktadır. Üretimde en çok kullanılan malzemeler ise poliviskon ve polikoton olmaktadır. Bu kumaşlar gerçek anlamda üst kalitede kumaşlardır ve insan sağlığına tamamen zararsızdır.

Medikal alanda üzerinde durulması gereken tek parça kıyafetler değildir. Asesuarların da çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Doktorlar veya hemşirelere tarafından giyilecek terlikler mutlaka deriden üretilmeli ve tabanlarında kayma önleyici bir yapı olmalıdır. Bu şekilde olası iş kazalarının önüne geçilebilir. Hem erkek hem de kadın sağlık çalışanlarına yönelik terlik üretimi yapılmakta ve 38-45 numara aralığında sizlere sunulmaktadır. Diğer bir önemli aksesuar da olan eldivenler ise steril malzeme kullanılarak üretilmektedir.