MEDİKAL KIYAFETLER

Üniforma ile çalışmak, günümüzde birçok meslek grubu için bir zorunluluk haline gelmiştir. Meslekleri gereği üniforma giymek zorunda olan insanlar ya da kurumlar, mesleki üniformalarını temin etmek için bazı tekstil firmaları ile iletişim kurmaktadır. Birçok tekstil firması üniforma üretse de istenen kaliteyi ürünlerini yansıtan tekstil kuruluşlarının sayısı oldukça azdır. Birçoğunun ürettiği üniformalar, insan sağlığına zarar vermemeye dikkat etmemektedir. Kullandıkları materyaller de istenen kalitede değildir. Çok uzun yıllardır bu sektörde faaliyet gösteren Raff Military Textile, meslek gruplarına yönelik üniforma temini konusunda başvurmanız gereken adres olarak karşınıza çıkmaktadır. Firmamız ürünlerini üretirken en üst kalitedeki ve insan sağlığına zarar vermeyen materyallerden yararlanır.

Medikal Üniformalar

Üniforma deyince birçok insanın aklına ilk gelen meslek gruplarından biri de sağlık alanı çalışanlarıdır. Sağlık alanında faaliyet gösteren doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar, işleri gereği üniforma giymektedir. Bu yüzden, medikal alanına uygun üniformalara ulaşmaya gereksinim duyarlar. Medikal alanında giyilen üniforma deyince insanların aklına ilk olarak beyaz önlük giymektedir. Raff Military Textile, sağlık alanında çalışanların giymesi için her türlü üniformanın üretimini en iyi şekilde yapmaktadır. Medikal alanına yönelik üretim yaparken de en çok üzerinde durulması gereken konu, prosedürlere uyum gösterilmesi, kaliteli malzemeler kullanılarak üretim yapılması ve insan sağlığına zarar verilmemesidir. Bu detaylar göz önüne alındığında, medikal üniforma üretimi için en çok Raff Military Textile firmasının öne çıktığı görülebilir.

Medikal üniforması deyince akla ilk olarak beyaz önlük gelse de birçok farklı renk seçeneği vardır. Medikal alanındaki çalışanların sık sık yeşil veya mavi renkte üniformalar tercih ettiği de görülmektedir. Üniformalar farklı renkte olabilse de en çok önemli olan renk değil kalitedir. Raff Military Textile, asıl yoğunluğunu askeri üniforma üretimine vermiş bir firma olsa da medikal üniformaların üretiminde de yüksek bir kalite standardına sahiptir ve en üst kalite materyaller kullanılarak üretim yapılır.

Medikal üniformaların üretiminde en çok kullanılan malzemeler poliviskon ve polikoton olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kumaşlar gerçek anlamda üst kalitede kumaşlardır. Poliviskon ve polikoton türünden kumaşlar kullanılarak üretilen bu üniformaların insan sağlığına zararı dokunmamaktadır.

Medikal alanında üzerinde durulması gereken tek parça, üniformalar değildir. Medikal, aksesuarların da çok önemli olduğu bir alandır. Bilhassa terlikler çok önemlidir. Doktorlar veya hemşirelere tarafından giyilecek terlikler mutlaka deriden üretilmeli ve kayma önleyici bir yapıda olmalıdır. Bu şekilde, olası iş kazalarının önüne geçilebilir. Hem erkek hem kadın medikal çalışanlarına yönelik terlik üretimi yapılmaktadır ve numaralar

Sağlık çalışanları için üretilen terlikler 38-45 numara arasındadır. Hem erkekler hem kadınlar için aksesuar üretimi de önlük üretimi de yapılmaktadır ve numara seçenekleri 38-45 arasındadır. Başka bir önemli aksesuar da eldivenlerdir. Ameliyatlar sırasında kullanımı özellikle önemli olan eldivenler de steril malzeme kullanılarak üretilmektedir.