İŞ ELBİSELERİ

Belirli meslek alanlarının, işlerini yaparken üniforma giymesi, günümüz dünyasında son derece yaygındır. İşleri gereği iş elbisesi temin etmesi gereken kişiler ya da insanların özel kıyafetler giymesini gerektiren bir iş alanında faaliyet gösteren iş yeri sahipleri, çeşitli tekstil firmaları ile iletişime geçerek iş elbiseleri edinmeye çalışmaktadır. İş elbisesi üretimi yapan birçok tekstil firması mevcut olsa da, belli bir kalite standardını tutturmuş olan ve bu kıyafetleri mümkün olan en yüksek standartta sunan tekstil firmasını bulmak önemlidir. İş elbiselerinin, sağlığa zarar vermeyen materyaller kullanılarak üretilmesi çok önemlidir. Mesleki kıyafet tekstili alanında otuz yılı aşkın bir tecrübesi olan Raff Military Textile, en uygun fiyata, en kaliteli iş elbisesi seçeneklerini de isteyenlere temin etmektedir. Firmanın asıl yoğunlaştığı alan askeri kıyafet tekstili olsa da, iş elbisesi üretimi konusunda da son derece başarılıdır ve bu elbiselerin üretiminde de en iyi materyalleri kullanır.

Farklı İş Elbiseleri

İş elbisesi denildiğinde akla gelen tek bir iş elbisesi modeli yoktur. Raff Military Textile, iş elbisesi dendiğinde akla gelecek tüm kıyafet çeşitlerini, en kaliteli ve insan sağlığına zarar vermeyecek materyaller kullanarak üretmektedir. Raff Military Textile tarafından üretimi yapılan iş elbisesi çeşitleri arasında, uzun yağmurluklar, fosforlu yelekler, iş tulumları ve ayakkabıları vardır. Hepsinin üretiminde en kaliteli materyaller kullanılır.

Eskiden sadece asker, polis veya doktor olanların işlerine özel kıyafetler giymesi gibi bir durum mevcuttu. Fakat, günümüzde bu algı artık değişmiştir. Birçok meslek grubu, iş kıyafeti ile çalışmaktadır. Çünkü iş kıyafetlerinin temel amacı, iş güvenliğini daha yüksek bir seviyeye çekmektir. Bu sebeple, özellikle riskli işlerde çalışan kişiler mutlaka iş elbisesi giyerek görevlerini yerine getirmelidir. İş güvenliğinin sağlanmadığı durumlarda, hayati tehlike de dahil olmak üzere birçok olumsuzluk ortaya çıkabilir.

Her meslek grubu için farklı iş elbisesi üretimi yapılmaktadır. Bazı meslek gruplarının ihtiyaçduyduğu iş elbiselerinde önemli olan, kişiyi karanlıkta görünür kılan bir dokuya sahip olmasıdır. Bu tip meslek grupları için gerekli olan iş elbisesi ağırlıklı olarak sarı veya yeşil tonlarındaki fosforlu yelek veya ceketlerdir. Bazı mesleklerde ise, suyun içine sık sık girmek gerekebilir. Bu kişiler de uzun yağmurluklara ve uzun, su geçirmez çizmelere ihtiyaç duymaktadır. Mutfak gibi kaygan alanlarda çalışanlar ise kayma riskini ortadan kaldıran terliklere ihtiyaç duymaktadır. Yani, her iş grubu için ‘’iş elbisesi’’ farklı bir anlama gelmektedir. Bütün iş elbisesi türleri, Raff Military Textile tarafından en kaliteli materyaller kullanılarak üretilmektedir. İş elbisesi tekstilinde önemli olan, yıpranmayacak, sağlığa zarar vermeyecek kalitedeki materyaller kullanarak üretim yapmaktır. Kötü materyaller kullanılarak üretilen iş elbiselerinin hem ömrü kısa olacak hem de iş güvenliğini istenen düzeyde artırmayacaktır. Bu yüzden, Raff Military Textile, iş elbisesi temininde birinci tercih olmalıdır.