ASKERİ MALZEME VE EKİPMANLAR

Günümüzde askeri malzeme ve ekipmanları temin etmek isteyen kurumların başvurabileceği birbirinden farklı birçok askeri malzeme ve ekipmanları imal eden firma bulunmaktadır. Bu ürünlere sahip olmak isteyen kurumlar ise neredeyse tüm firmalarla iletişime geçmemektedir. Bunun son derece normal bir durum olduğunu söyleyebiliriz, sebebi ise özellikle askeri malzeme ve ekipmanlarının son derece kaliteli, sağlık açısından sorun teşkil etmeyen ve dayanıklı malzemeler ile üretilmesi gerekmesidir.

Raff Military Textile, askeri malzeme ve ekipmanları üretimi alanında yaklaşık olarak 50 yıllık bir tecrübeye sahip olan, sayılı firmalar arasında yer almaktadır. Raff Military Textile, insan sağlığına asla zarar vermeyen, dayanıklı, sağlam ve kaliteli malzemeler ile üretim yapmaktadır ve günümüzde sadece ülkemiz sınırları içerisinde değil, dünyanın birçok yerine askeri malzeme ve ekipmanları üretimi yapmaktadır. Raff Military Textile, birçok farklı Türki cumhuriyet başta olmak üzere, Balkan ülkeleri, Orta Doğu ülkelerive hatta bazı Afrika ülkelerine bile ihracat yapmaktadır.

Raff Military Textile tarafından üretimi yapılan birçok farklı askeri malzeme ve ekipman çeşidi bulunmaktadır. Her ne kadar askeri ürün denildiği zaman insanların aklına genellikle resmi tören üniformaları gelse de daha birçok farklı askeri kıyafet ve ürün çeşidi bulunmaktadır. Askeri kıyafetlerin tamamlanması için gerekli olan tüm askeri malzeme ve ekipmanları da Raff Military Textile tarafından imal edilmektedir. Üretimini yaptığı ürünler arasında; askeri şapkalar, askeri kar maskeleri, askeri sırt çantaları, kılıflar, kelepçeler, mataralar, kasklar, palaskalar ve askeri yelekler yer almaktadır.

Askeri malzeme ve ekipmanları olarak tanımlanan tüm bu ürünler, askerler açısından son derece büyük bir öneme sahiptir. Raff Military Textile askeri alanda ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin üretimini, en sağlıklı ve en kaliteli malzemeler kullanarak gerçekleştirmektedir. Günümüz dünyasında askerlerin görev sırasında rahat bir şekilde hareket etmeleri son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle askerler için büyük öneme sahip olan bu ürünlerin üretiminde kullanılan malzemelerde çok önemli olmaktadır. Askeri malzeme ve ekipman üretiminde her zaman en kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır.

Malzemeler arasında yer almakta olan askeri botlarda adeta hayati öneme sahip olan parçalardan bir tanesidir. Üretimi yapılan botların sağlam ve dayanıklı olması askerlerin sağlığı açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Kış mevsimi yaşanan ve sürekli olarak yağış alan bölgelerde kullanılacak olan botlarının kesinlikle su geçirmemesi, tabanının kaymaması ve rahat olması gerekmektedir. Bunlara ek olarak asker botlarında kullanılan tabanlar kesinlikle ortopedik taban olmalıdır. Bu tabanlar sayesinde askerlerin ayakları rahat ederken aynı zamanda da askerlerin yürümesi kolaylaşacaktır. Botlarının çok ağır olmaması da dikkat edilmesi gereken diğer önemli özelliklerden biridir. Kullanıldığı alana göre üretilen botlarda kamuflaj deseni de kullanılabilmektedir.