POLİS ÜNİFORMASI

Günümüzde polisler tarafından kullanılan polis kıyafetlerine ve diğer polis malzemelerine sahip olmak isteyen kişilerin birden çok firma ile görüşmesi son derece normaldir. Bu durumun en büyük sebebi ise ülkemizde polis kıyafeti ve diğer polis malzemelerinin üretimini yapan onlarca farklı firma bulunmasıdır.
Polis kıyafetleri ve diğer polis malzemeleri satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu ürünler üretilirken her zaman birinci sınıf, kaliteli, sağlam ve dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır. Üretimi yapılan kıyafet ya da diğer malzemelerin kullanım alanlarına uygun ve son derece dayanıklı olması gerekmektedir. Polis kıyafetleri üretilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise üretim şeklinin yönetmeliklere tam olarak uyumlu olması gerekmektedir. Ayrıca üretim aşamasında kullanılan malzemelerin insan sağlığı açısından hiçbir sorun teşkil etmemesi de büyük bir önem taşımaktadır.
Polis kıyafetleri ve diğer polis malzemelerinin seri olarak üretimini yapan birçok farklı firma bulunsa da önemli olan kriter ve şartlara uygun olan, polislerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan, sağlıklı ve kaliteli üretim yapan firmaların sayısı oldukça azdır.
Raff Military Textile firması polislerin ihtiyaç duyduğu tüm kıyafet, aksesuar ve diğer malzemelerin üretimi en kaliteli ve dayanıklı şekilde üreten nadir firmalar arasında en üst sırada yer almaktadır. Raff Military Textile müşteri memnuniyetini ön planda tutar, görevlilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılamayı başaran ürünler üretir.
Polis Üniformaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Polis üniformaları hakkında bilinmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi kıyafetlerin çok fazla çeşit içermesidir. Polis kıyafetleri üreten firmalar polis kıyafetlerinin her çeşidinin üretildiğine ve bu ürünler üretilirken gerekli şartlara ve yönetmeliklere uyulmasına önem vermelidir. Özellikle polislik gibi önemli ve tehlikeli mesleklerde kullanılan kıyafetlerin ya da üniformaların sağlam olması çok önemlidir.
Genellikle polisler için üretilen yağmurluk tarzı kıyafetler en kaliteli kumaşlardan bir tanesi olan polyesterden üretilmektedir ve arka/ ön bölümlerine isteğe göre logo baskısı yapılmaktadır. Polisler için üretilen yağmurluk ve benzeri kıyafetlerde isteğe bağlı olarak tüm renklerde üretim yapılabilmektedir.
Buna ek olarak polisler için üretilmekte olan uzun ya da kısa ceketlerde ise genel olarak yün, polyester ya da polyester ve pamuk karışımı kaliteli kumaşlardan üretim yapılmaktadır. Bu tarz kıyafetlerin üzerine reflektör bant bulunan, fermuarlı ya da çıtçıtlı ve hatta baskılı eklemeler de yapılabilmektedir.
Son olarak polisler için üretilmekte olan gömleklerde ise uzun ya da kısa kol olmak üzere iki ana gömlek çeşidi bulunmaktadır. Raff Military Textile firması tarafından üretilmekte olan polis gömlekleri tüm ulusal beden ölçülerinde satışa sunulmaktadır.İsteğe bağlı olarak tüm renklerde de üretilebilmektedir. Raff Military Textile firması polislerin tüm ihtiyaç duyduğu kıyafetleri ve aksesuarları en kaliteli ve en güvenilir şekilde üretmektedir. Ürünlerimizin tamamı en kaliteli malzemeler kullanılarak ve kullanım koşullarına göre dayanıklılıkları maksimum seviyede olacak biçimde üretilmektedir.