ASKER KIYAFETİ

Asker kıyafeti tekstil sektörü açısından üretimi oldukça şartlı gerçekleştirilen ürünlerden biridir. Üretiminde kullanılacak her materyalin bazı yönetmeliklere uygun olması gerekir. Bu özellikler hem insan sağlığı hem de kalite standartları açısından denetlenmektedir.

Örneğin; asker kıyafeti üretiminde kullanılması gereken kumaş türü pamuk ve polyester karışımından oluşmalıdır. Bu malzemelerle üretilen kumaşın insan sağlığına uygun olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle üretimdeki ilk şart bu tür kumaşların kullanılmasıdır. Elbette kalite ise üreticinin hem tekniğine hem de belirtilen malzemenin çok daha dayanıklısını bulmasına bağlıdır. Çünkü her polyester ve pamuk karışımı kumaşın kaliteli olduğunu söylemek ne yazık ki imkansızdır. Biz Raff Military Textile olarak üretimimizde bu yıl 50.yılımızı doldurmuş bulunmaktayız. Geçmişten geleceğe uzanan faaliyetlerimiz, her zaman şartnamelere uyarak gerçekleşmiştir. Askeri kıyafet üretiminde kullandığımız tüm kumaş türleri, 1.sınıf kaliteye sahip pamuk ve polyester karışımından oluşmaktadır.

Bununla birlikte kıyafetlerdeki kopma, aşınma, renk solması veya çekme mukavemetleri en aza indirilmiştir. Askeri kıyafet modellerimizden bazılarında su geçirmez ve yalıtkan özellikler bulunmaktadır. Askeri personellerin görev yaptığı birliklere bağlı olarak mevsimsel izolasyon veya yanmaz yapıda olan kumaşlardan yararlanılmaktadır. Raff Military Textile’ın üretim alanı yalnızca bununla da sınırlı değildir, aynı zamanda askeri kıyafetlerin yanında kullanılan tüm ekipmanları da kendi bünyesinde yüksek kaliteye sahip olarak üretmektedir. Yıllardır asla şaşmadığı kalite anlayışı sayesinde günümüzde en çok ihracat yapan tekstil firmalarından biri olmayı başarmıştır.

Başta Orta doğu ülkeleri olmak üzere Balkan ülkeleri, Afrika ülkeleri, Türki Cumhuriyetler gibi birçok bölgede sıklıkla tercih edilen firmalar arasındadır. Her ülkenin ayrı olarak belirlenen şartnamelerine son derece hakim olarak ve eksiksiz bir şekilde şartnamelere uyarak asker kıyafeti üretimini gerçekleştirmektedir. Türkiye sınırları içerisinde ise asker kıyafeti ve ekipmanları ihtiyacı bulunan tüm resmi kurumların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. Sorunsuz ve çözüm odaklı üretim anlayışıyla Raff Military Textile’ de askeri kıyafet temin edebilmenin yanı sıra aradığınız ve talep ettiğiniz diğer askeri ürünlere de en kaliteli şekilde ulaşabilirsiniz.